Futballkrónika: pofozkodó csapattársak, petárdázó szurkolók

Az edző, aki eljátszotta, hogy megsérült egy papírrepülőtől… és más történetek. Az előző hét legfontosabb eseményei, válogatás.

A hét jó híre

A DAC 1:0-ra legyőzte a nagyszombati Spartakot a Szlovák Kupában, és bejutott a legjobb nyolc közé, ahol a másodosztályú Poprád lesz az ellenfele.

A hét rossz híre

Karambolozott Leo Kweuke várandós felesége, két ikergyermekük – akikkel a nő várandós volt – nem élte túl a balesetet, Kweuke felesége pedig kómában van. A tragikus baleset az Egyesült Államokban történt, egy autó áthajtott a piroson és úgy ütközött Kweuke feleségének a kocsijával. A DAC egykori kameruni csatára Törökországban tudta meg a hírt.

A hét tragédiája

Lezuhant az a repülőgép, amely a brazil élvonalbeli Chapecoense csapatát szállította Medellínbe a Copa Sudamericana döntőjére. A repülőgép fedélzetén tartózkodó 77 személyből csak hatan élték túl a balesetet.

A hét fotója

A Chapecoense öltözője, azzal a három futballistával, akik nem utaztak el a csapattal.

chapecoense

A hét rekordja

A Liverpool 17 éves és 45 napos futballistája, Ben Woodburn gólt lőtt a Leedsnek a hétközi Ligakupa-meccsen, ezzel ő lett a Liverpool történetének legfiatalabb gólszerzője! Az eddigi rekordot Michael Owen tartotta. Woodburn gólja:

A hét debütálása

Zinedine Zidane a saját fiát, Enzo Zidane cserélte be a Leonesa elleni kupameccsen – ez volt Enzo első meccse a Real Madrid felnőtt csapatában, és azonnal gólt is szerzett.

A hét meccse

Bournemouth–Liverpool 4:3. Úgy, hogy a 76. percben még 1:3 volt az állás… A Liverpoolnak se védelme, se kapusa. Így nehéz bajnokságot nyerni. „No more title talks.”

A hét botránya

Spanyol sajtóértesülések szerint 150 millió eurós adócsalással vádolják Cristiano Ronaldót. CR7 a vád szerint bevételeinek jelentős részét adóparadicsomba mentette. A sztorin 12 újság – köztük a Sunday Times és a Spiegel – újságírói fél éve dolgoztak, a Football Leaks dokumentumait felhasználva.

A hét botránya II

Szombat este 30 percnyi játék után félbeszakadt a Metz–Lyon francia bajnoki mérkőzés, miután a hazai szurkolók petárdával dobták meg a Lyon kapusát.

A hét legcsúnyább szabálytalansága

Sergio Agüero (ManCity) vs David Luiz (Chelsea). Frusztráció, level ezer. Nyújtott lábbal térdre.

A hét bunkója

Dani Carvajal (Real Madrid)

cyxwoocw8aalmik

A hét bunyója

A Preston két játékosa, Eoin Doyle és Jermaine Beckford  összeverekedett egymással a Sheffield Wd elleni meccsen:

A hét csapata

Amióta a Chelsea átállt a háromvédős rendszerre (3-4-3), azóta Antonio Conte csapatának mérlege: 8 meccsből 8 győzelem, 22 rúgott és 2 kapott gól.

A hét színésze

Pascal Dupraz, a Toulouse edzője „megsérült” egy papírrepülőtől a Rennes elleni meccsen:

A hét sorozata

A Real Madrid az utolsó pillanatokban egyenlített a Barcelona ellen, és zsinórban 33 tétmérkőzés óta veretlen. A madridi klubrekordot egy 34 meccses veretlenségi sorozat jelenti, amit még Leo Beenhakker irányításával értek el az 1988/89-es szezonban.

A hét szurkolótábora

43 400 néző látta a német másodosztályban az 1860 München–Dynamo Dresden (1-0) bajnokit. A nézők fele drezdai drukker volt: több mint húszezren kísérték el a Dynamót Münchenbe! (S még csak nem is szomszédvárosok csatájáról van szó, hiszen a két város közti távolság 460 km, vagyis a drezdaiak szombaton több mint 900 km-t utaztak.)

A hét kérdése

Legutóbbi 9 bajnokiján 8-szor ikszelt az Újpest. Ja, és ikszelt a kupában is a Kozármislennyel. Véletlen, igaz?

A hét gólja

A dél-afrikai meccsen a kapus az utolsó másodpercekben csatlakozott a támadáshoz, és gólt lőtt. De még mekkorát:

A hét mesterhármasa

Szerzője: Alexis Sánchez (Arsenal) a West Ham elleni meccsen, 14 perc leforgása alatt.

A hét nyilatkozata [via: mifocink.com]

A tévériporter kérdése Vincze Istvánhoz, a Puskás Akadémia edzőjéhez a Ferencváros elleni kupameccs előtt: Bízik-e Lencse Lászlóban, hiszen Lencse mind az Újpest, mind a Kecskemét, mind a Puskás Akadémia színeiben szerzett már gólt a Fradi ellen. Az edző válasza:

– Bízom a Laciban, de nincs a keretben.

A hét legfurcsább eredményei

• Olasz kupa: Torino–Pisa (másodosztály) 0:0, hosszabbítás után 4:0…
  • Angol FA-kupa: Curzon Ashton–Wimbledon a 80. percben még 3:0, a végeredmény viszont 3:4.