„Ha meghúzom a füled, fáj?” (futballkrónika)

Az előző napok legfontosabb eseményei a futballpályák környékéről.

A hét meccse

Tottenham v Chelsea 2:0, ezzel véget ért a Chelsea 13 mérkőzést számláló győzelmi szériája. Viszont: a Chelsea a 2014/15-ös szezonban is kikapott a Tottenhamtől idegenben (5:3-ra), és bajnok lett; és a 2009/10-es szezonban is kikapott a Tottenhamtől idegenben (2:1-re) – és akkor is bajnok lett.

A hét meccse, II

Bilbao v Barcelona 2:1, a Spanyol Kupában – úgy, hogy a Bilbao az utolsó tíz percben kettős emberhátrányban játszott. Visszavágó szerdán.

A hét börleszkjelenete

Egy gólpassz a Blois–Nantes (1:2) francia kupameccsen:

A hét meglepetése

A Liverpool kezdőcsapatának átlagéletkora 21 év és 296 nap volt a Plymouth elleni kupameccsen (ez liverpooli klubrekord), a 0:0-s döntetlen azonban így is jókora kudarc a negyedik ligás ellenféllel szemben. A két csapat között 67 hely van az angol bajnoki rendszerben.

A hét szurkolótábora

A 4. ligás Plymouth csapatát 8600 szurkoló kísérte el Liverpoolba:

A hét bunkója

Sonny Bradley (Plymouth) így provokálta Emre Cant (Liverpool).

Mint Vinnie Jones fénykorában.

„Odajött hozzám, és azt mondta: én vagyok Vinnie Jones, cigány vagyok, de sok pénzem van. Leharapom a füled, és kiköpöm a fűre. Ez a meccs ma csak kettőnkről szól, rólam és rólad, hájaska… Egyszer aztán arcon köpött, és azt mondta: most szöglet jön, itt hagylak, de aztán visszajövök, hájaska, ne félj!” – így emlékezett vissza Jones stílusára Paul Gascoigne.

Vinnie Jones-t 12-szer állították ki pályafutása során, a Chelsea játékosaként pedig egy Sheffield Utd elleni bajnokin már a harmadik másodpercben sárga lapot kapott…

Később filmszínész lett belőle, kultuszfilmek maffiózója (Blöff; A ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső). Január 5-én ünnepelte 52. születésnapját. Kilencszer szerepelt a walesi válogatottban, s tagja volt annak a Wimbledonnak, amely az 1988-as FA-kupa-döntőben 1–0-ra legyőzte a Liverpoolt. Ez volt ő:

A hét hőse

Wissam Ben Yedder (Sevilla) mérlege a Real Sociedad elleni idegenbeli meccsen: 3 gól, 1 gólpassz.

A hét képe

Neto, a Chapecoense futballistája, a légikatasztrófa egyik túlélője beszélget a klub utánpótláskorú játékosaival, akik közül többen is az A-csapat tagjai lesznek.

A hét transzparense

„Created by the poor, stolen by the rich.” (A szegények kitalálták, a gazdagok ellopták.)
Ez a banner fogadta Tunéziában a PSG-t.

A hét botránya

Lelátói incidensek övezték a Club Africain–PSG (0:3) mérkőzést Tunéziában, a párizsiak a meccs után biztonsági okokból nem is pózolhattak a győztesnek járó trófeával.

A hét statisztikája

14/14. Yaya Touré eddig mind a 14 büntetőjét értékesítette a ManCityben; pénteken a West Ham ellen is betalált tizenegyesből.

A hét rekordja

Wayne Rooney a Reading elleni FA-kupa-meccsen megszerezte 249. gólját a Manchester United mezében, ezzel a klubranglista élén utolérte Bobby Charltont.

A hét jelenete

A meccs után Rooney felajánlotta a mezcserét a Reading játékosának, George Evansnek, aki önérzetesen nemet mondott:

(Legalábbis így tűnt. Aztán kiderült, hogy Evans és Rooney mégiscsak mezt cserélt az öltözőfolyosón.)

A hét potyagólja

Ali Al Habsi, a readingi kapus:

A hét legcsinosabb igazolása

A Lyon női focicsapata féléves kölcsönjátékra szerződtette az amerikai Alex Morgant. A 27 éves csatár mérlege az amerikai női válogatottban: 120 meccs, 73 gól.