Néhány Arsenal-drukkernek elege lett.

A hét debütánsa

Gabriel Jesus (ManCity) bemutatkozása a Premier League-ben: 2 meccs, 3 gól.

A hét cserejátékosa

Moussa Dembele (Celtic) az 59. percben állt be a St. Johnstone ellen, és 25 perc alatt három gólt lőtt.

A hét legbizarrabb gólja

Ír Kupa:

A hét nyilatkozata

„A hatodik helyen álltok!”

Rio Ferdinand, a Manchester United egykori csapatkapitánya nem volt elragadtatva attól, hogy Pogba és Lingard primadonnáskodik, miközben a csapat a 6. helyen áll.

A hét mesterhármasa

Marek Hamšík (Napoli) a Bologna ellen.

A hét mesternégyese

Romelu Lukaku (Everton) a Bournemouth ellen.

A hét statisztikája

Az AS Monaco már 100 rúgott gólnál jár ebben a szezonban (bajnoki + kupa).

• 2016/17, eddig 20 gól

35 évesen és 125 naposan ő a legidősebb futballista, aki 15 gólt lőtt egy PL-szezonban.

A hét szabálytalansága

Jack Rodwell (Sunderland) vs Dembele (Tottenham). A piros elmaradt, pedig…

A hét győztese

Jack Rodwell! A Sunderland 4:0-ra verte a Selhurst Parkban a Crystal Palace-t, Jack Rodwellel a kezdőcsapatban. Ezzel véget ért egy negatív széria: 2013 májusa óta (1368 nap!) a Sunderland nem tudott győzni, ha Rodwell kezdő volt:
V-V-D-D-V-D-D-D-V-D-V-V-V-D-V-V-V-D-V-V-D-D-V-V-D-D-D-D-V-V-D-V-V-V-D-V-Gy!

A hét vesztese

Újabban ezt a címet kibérelte magának a Liverpool, amely most a Hull Citytől kapott ki kilátástalan játékkal 2:0-ra, és 2017-ben még nem nyert bajnoki meccset (Sunderland 2:2, ManUnited 1:1, Swansea 2:3, Chelsea 1:1, Hull City 0:2), ráadásul kiesett a Ligakupából (Southampton 0:1, 0:1) és az FA-kupából is (Wolves 1:2).

Utoljára 1954-ben kezdte ilyen rosszul a naptári évet a Liverpool…

A hét gólöröme

Peter Crouch a hétközi Stoke–Everton meccsen megszerezte 100. gólját a Premier League-ben. A legidősebb futballisták, akik elérték a 100 gólos határt a PL-ben:

• 36 év és 2 nap: Peter Crouch
  • 35 év és 364 nap: Ryan Giggs
  • 35 év és 110 nap: Paul Scholes
  • 34 év és 209 nap: Teddy Sheringham

A hét büntetője

A 40 éves Francesco Totti a Cesena elleni kupameccs utolsó másodperceiben. Ezzel a góllal jutott be az AS Roma az Olasz Kupában a legjobb négy közé.

A hét meccse

Szurkolók által alapított futballklubok mérkőzése:

FC United of Manchester v SV Austria Salzburg (3:0)

A hét kapusa
180 perc, 0 kapott gól.

Eldin Jakupovic (Hull City) szerdán a Manchester United, szombaton pedig a Liverpool ellen hozta le kapott gól nélkül a meccset.

A hét büntetése

A nemzetközi Sportdöntőbíróság 4 hónapra eltiltotta a Leverkusen török játékosát, Hakan Calhanoglut, aki a bíróság szerint 2011-ben szabálytalanul bontotta föl már megkötött szerződését a Trabzonsporral. Calhanoglu a szezon hátralévő részében sem a Bundesligában, sem a BL-ben nem léphet pályára.