• 6. Andorra 0 pont

Megj.
– A csoportelsők automatikus továbbjutók a 2018-as világbajnokságra.
– A nyolc legjobb csoportmásodik pótselejtezőt játszhat.
– Azonos pontszám esetén a csoportbeli sorrendről a gólarány / több lőtt gól / egymás elleni meccsek mérlege dönt, ebben a sorrendben.

Az alábbi cikk műfaja nem realista próza, hanem sci-fi. Az esély a felvázolt forgatókönyv megvalósulására 5%, de: lásd föntebb mottó 1-et. Tehát:

Március 25., szombat, Portugália–Magyarország

A cél: nem kikapni. Ennek az esélye majdnem nulla, csakhogy Bordeaux/Marseille/Lyon üzenete éppen az volt, hogy az univerzumban bármi – BÁRMI! – előfordulhat. (Még az is, hogy Szalai gólt lő.) Győzünk Lisszabonban? Na jó, ez azért ordenáré túlzás volna. Ennél mi sokkal szerényebbek vagyunk. Beérjük egy iksszel is.

Június 9., péntek, Andorra–Magyarország

A gólarányra is gondolnunk kell (lásd föntebb, azonos pontszám esetén ugyanis stb.), úgyhogy nincs kecmec, Andorra, szegény, megszívja.

Andorra–Magyarország 2, Feröer–Svájc 2, Lettország–Portugália 2

• 1. Svájc 18 pont
  • 2. Portugália 13 pont
  • 3. Magyarország 11 pont

Augusztus 31., csütörtök, Magyarország–Lettország

Amikor öt perccel a vége előtt még mindig 0:0 az állás, Storck cserél, és beküldi a jolly jokert! Ez lesz a lettek veszte: Lettország is tudja már, hogy Eppel a gólkirály!

Magyarország–Lettország 1, Portugália–Feröer 1, Svájc–Andorra 1

• 1. Svájc 21 pont
  • 2. Portugália 16 pont
  • 3. Magyarország 14 pont

Szeptember 3., vasárnap, Magyarország–Portugália

Szeptember eleje van, még nyílnak a völgyben a kerti virágok, kedvünk pedig rózsás, rózsásabb nem is lehetne: helycserés támadás! Pepét kiállítják a 4. percben, Fonte öngólt vét, Ronaldo sírva fakad. (Akarsz róla beszélni, Cristiano?)

Magyarország–Portugália 1, Lettország–Svájc 2, Feröer–Andorra 1

• 1. Svájc 24 pont
  • 2. Magyarország 17 pont
  • 3. Portugália 16 pont
  • 4. Feröer-szk 10 pont

Október 7., szombat, Svájc–Magyarország

Svájc már továbbjutott, úgyhogy egy unott koszovói-albán mixet küld pályára Zürichben, és nem viseli meg őket túlságosan, hogy a 17 éves Szoboszlai Dominik éppen ellenük debütál egy pazar góllal. (Hohó! Hohó!)
Egyúttal új értelmet nyer a Magyar Idők Minapi Idők fejlécében szereplő szlogen is: „Minden út Moszkvába vezet!”

Svájc–Magyarország 2, Andorra–Portugália 2, Feröer–Lettország X

• 2. Magyarország 20 pont
  • 3. Portugália 19 pont
  • 4. Feröer-szk 11 pont
  • 5. Lettország 4 pont

Október 10., kedd, Magyarország–Feröer-szigetek

S merre zúgnak habjai Tiszának, Dunának, Árpád hős magzatjai felvirágozának, mégpedig a feröeri heringhalászok elleni véráztatta, hősies egy-nullás győzelem jóvoltából. Torschütze: Kleinheisler.