Futballkrónika: minden egy helyen!

Válogatás az előző napok legfontosabb eseményeiből.

A hét híre

Először lépett pályára a Bundesligában a Mönchengladbach csallóközi futballistája, a 19 éves Bénes László, aki a Bayern München elleni meccsen csereként debütált (a 81. percben állt be).

A hét rigmusa

„You’re not special anymore!”

(Többé nem vagy különleges!)
A Chelsea-ManUtd (1:0) FA-kupa-meccsen a Chelsea-szurkolók „szakítottak” José Mourinhóval, a cikk erről itt.

A hét nyilatkozata

„Semmi közöm a sportághoz.”
Lázár Pál 6-szoros válogatott hátvéd ezzel magyarázta visszavonulását a Nemzeti Sportnak.

A hét szurkolótábora

Az Ajax-drukkerek így hangoltak a stadion előtt az FC Köbenhavn elleni EL-meccsre.

Mönchengladbach v Schalke, vendégszektor:

(A képet dr. Muszbek Mihálynak ajánlom, aki szerint a német stadionokban nincs pyrotechnika.)

A hét zrikája

Ez még a múlt héten volt, de akkor kimaradt az összeállításból. A visszavonulását bejelentő Xabi Alonso a Liverpool-Milan BL-fináléról áradozik – aztán tudatosítja, hogy Carlo Ancelotti ül mellette:

A hét mohósága

A legolcsóbb (ismétlem: a legolcsóbb) belépő a nyári, Miamiban rendezendő Barca-Real meccsre 200 dollár lesz. Kettőszáz dollár. Gratulálunk a szervezőknek. Legyen a foci mindenkié? Hát persze. Mindenkié, aki meg tudja fizetni.

A hét győzelme (Against Modern Football!)

A szurkolók által 2002-ben alapított, ma már az angol harmadosztályban szereplő AFC Wimbledon 2:0-ra legyőzte az eredeti FC Wimbledon múltját és trófeáit elbitorló Milton Keynes Dons csapatát.

Az ellenszenv olyan erős, hogy a műsorfüzet címlapjára sem írták rá a Milton Keynes Dons nevét:

Wimbledoni vastaps a csapatnak a meccs után:

A hét tornászmutatványa

Antonio Conte a Stoke elleni meccs 87. percében, Cahill győztes gólja után.

A hét stadionavatója

Szombaton 18 ezer néző előtt avatták föl a lengyel negyedosztályban szereplő Widzew Lódz új stadionját, bővebb infók & videók a stadionavatóról itt.

A hét rendbontása
Súlyos incidensek övezték a cseh másodosztályban az Opava-Ostrava (0:1) mérkőzést, amelyre mintegy 2000 vendégszurkoló érkezett. A hazai kemény mag a lengyel Slask Wroclaw huligánjaival egészült ki, a vendégeket pedig a GKS Katowice és a Górnik Zabrze drukkerei is elkísérték.

A vendégszurkolók megérkezése Opavába:

Utcai összecsapások (sárgában: Opava+Slask)

Incidensek a stadionnál:

A hét statisztikái

• Kasper Schmeichel (Leicester) az első kapus, aki a BL kieséses szakaszában az oda- és a visszavágón is büntetőt hárított!
  • A Chelsea tavaly szeptember óta a begyűjthető 66 pontból 59-et megszerzett a Premier League-ben!
  • Amióta az Arsenal utoljára győzött idegenben a tabella első 8 helyén álló csapat ellen, azóta már a Bayern, a PSG, a Real Madrid, a Chelsea, a Manchester Utd és a Liverpool is edzőt cserélt…
  • Az Arsenal legutóbbi 5 bajnokijából 4-et elvesztett, ilyesmi ezt megelőzően 1995-ben fordult elő az Ágyúsokkal.
  • A Bayern München utóbbi 19 tétmeccsén nem kapott ki: 17-2-0!
  • Romelu Lukaku az első Everton-játékos, aki 20 gólt szerzett egyetlen PL-idényben. Az Everton utóbbi hat hazai PL-meccse: 6-0-0, 22 lőtt és 3 kapott gól.
  • Az utóbbi fél évben a Real Madrid az első csapat, amely győzni tudott Bilbaóban.
  • West Ham v Leicester 2:3, a Leicester 11 hónap után nyert idegenbeli bajnokin.
  • Zsinórban az ötödik idegenbeli bajnokiját is megnyerte a Napoli, a Serie A története során először!
  • A Manchester United 148 nap után elmozdult a 6. helyről.

A hét gólöröme

Miután a Nottingham Forest az utolsó másodpercekben egyenlített a Derby ellen:

A hét DAC-képe

Több mint 6000 néző a DAC-Spartak Trnava (0:0) tévés meccsen. Fotó: Lelkes Ernő.