Futballkrónika: minden egy helyen!

Válogatás az elmúlt napok legfontosabb eseményeiből.

A hét jó híre

A magyar U17-es válogatott tizenegy év szünet után kijutott az Európa-bajnokságra!

A hét hőse

Szoboszlai Dominik, a magyar U17-es válogatott csapatkapitánya két gólt lőtt az oroszoknak a meccs legvégén…

…és Szoboszlai szerezte a sorsdöntő gólt a norvégok elleni meccs utolsó másodperceiben is:

Szoboszlai 16 éves (2000. október 25-én született), kétlábas támadó középpályás. Jelenleg a Red Bull Salzburg utánpótlás-csapatának tagja,

A hét rossz híre

Lélektelen játék Lisszabonban.

A portugál–magyar meccs egyetlen képben összefoglalva:

A hét metaforája

„Signal loss detected.”

A hét legabszurdabb nyilatkozata

„Gyurcsó Ádám úgy érezte, nem volt sokkal jobb a portugál válogatott.” (MTI)

A hét vendégszektora

A lisszaboni Estádio da Luz-ban:

(A kép forrása: Hungarian Fanatics)

A hét gólja

Lukas Podolski (utolsó válogatottbeli meccsén) az angolok ellen:

A hét interjúja

Magyarországon az emberek félnek kimondani, mit gondolnak valójában, mert féltik a munkájukat. […] Éppen azt kell az utánpótlásban dolgozó szakemberekkel is megértetni, hogy nem a győzelem a legfontosabb.

Jasper de Muijnck, a Honvéd akadémiájának távozó szakmai igazgatója az NSO-nak.

A hét legérdekesebb statisztikái

• Zsinórban 58 vereség után pontot szerzett selejtező-mérkőzésen az andorrai válogatott (Andorra v Feröer-szk 0:0).
  • Menesztették Danny Blindet, a holland válogatott szövetségi kapitányát, Blind irányításával a hollandok 9 tétmeccset játszottak, ebből 5-öt elvesztettek. Blind kinevezése óta Hollandia az Eb/vb-selejtezők mérlege alapján az 55 európai válogatott közül a 33. helyen áll…
  • Romelu Lukaku (Everton & Belgium) utolsó 8 gólja ekkor született: 83. perc, 84. perc, 80. perc, 81. perc, 82. perc, 90+1. perc, 90+4. perc, 89. perc
  • A lengyel Robert Lewandowski utóbbi 10 Eb/vb-selejtezőjén 17 gólt lőtt.
  • Az angolok egymás után hat vb-selejtező meccsükön nem kaptak gólt, ilyesmi utoljára 1989-ben sikerült nekik…. és zsinórban 34 Eb/vb-selejtezőn veretlenek!
  • Két olyan futballista van, aki több mint 100-szor szerepelt hazája válogatottjában, és minimum 70 gólt lőtt:

A hét gólöröme

Dortmund, utcai focimeccs. Így ünnepelték a gólt az angol szurkolók:

A hét gyászhíre

27 évesen elhunyt Ryan McBride északír futballista, a Derry City csapatkapitánya.

A hét gesztusa

A gyógyíthatatlan betegségben szenvedő kisfiú, Bradley Lowery vezette a pályára az angol válogatottat (és személyes kedvencét, Jermain Defoe-t) a Litvánia elleni vb-selejtezőre.