Futballkrónika: minden egy helyen!

Válogatás az előző napok legfontosabb eseményeiből.

A hét jó híre

Szalai Ádám (Hoffenheim) két gólt lőtt a Mönchengladbachnak, s a Bundesligában eddig 39 gólt szerzett – akárcsak Huszti Szabolcs. Nemanja Nikolics (Chicago Fire) két gólt szerzett a New England Revolution elleni meccsen az észak-amerikai profi ligában.

A hét rossz híre

Terrortámadás célpontja volt a Borussia Dortmund csapatbusza az AS Monaco elleni BL-negyeddöntő előtt. A játékosok közül Marc Bartra szenvedett kisebb sérüléseket:

A hét gesztusa

A meccset egy nappal elhalasztották, ezért a Dortmund szurkolói összefogtak, és elszállásolták a vendégszurkolókat. Fotó: CNN

Lyon v Besiktas (Európa Liga)

.@serdarsaridag İşte #Lyon#Beşiktaş maçının 45 dakika geç başlamasına sebep olan olaylar… https://t.co/Ok0w7ZFCKh pic.twitter.com/SxEFiyUAvB

A hét statisztikái

• Az európai topligákban jelenleg a Manchester Unitedé a leghosszabb veretlenségi sorozat, 22 meccsen: D-Gy-D-D-D- Gy-Gy-Gy-Gy-Gy-Gy-D-D-D-Gy-Gy-D-Gy-D-D-Gy-Gy.
  • Trenčín v DAC 0:1, ez volt a dunaszerdahelyiek első győzelme Trencsénben (korábban kilenc meccsen: 0-0-9, 3 lőtt és 24 kapott gól).
  • Két olyan játékos van a német élvonalban, aki a Bundesliga jelenlegi 18 klubja közül mindegyiknek lőtt már gólt: Mario Gómez és Robert Lewandowski.
  • A Ferencváros az utóbbi 10 bajnoki meccse közül csak kettőt tudott megnyerni…

A hét derbije

Derby della Madonnina, Internazionale v AC Milan 2:2, a Milan a 97. percben egyenlített. Fotó: ultras-tifo.net

Ez történt még…

• Tony Adams, az Arsenal és az angol válogatott egykori legendás középhátvédje lett a Granada vezetőedzője.
  • 31 év (és 29 trófea) után Silvio Berlusconi eladta az AC Milant egy kínai befektetőcsoportnak.
  • Nyolc Leicester-szurkolót ítéltek négy hónapos börtönbüntetésre Spanyolországban, miután az angol drukkerek összecsaptak a rendőrökkel az Atlético Madrid elleni BL-meccs előtt.
  • A Coventry City 2001-ben még a Premier League-ben szerepelt, most viszont kiesett az angol negyedosztályba. 1959 óta nem volt ilyen mélyen a Coventry.
  • Vasárnap félbeszakadt a Bastia-Lyon mérkőzés, miután a hazai szurkolók rátámadtak a Lyon játékosaira.
  • Wahbi Khazri (Sunderland) szögletből lőtt gólt a West Ham ellen.
  • Kassai Viktor vezeti kedden a Real Madrid-Bayern München meccset.
  • „Ne provokálj!” – a Mainz elleni vereség után Dárdai Pál beszólt a Sky riporterének.

A hét sálja

Spurs-sálak: „Maradj még, Arséne Wenger!”

A hét bakija

Amikor Liam Reddy, az ausztrál Perth Glory kapusa a Melbourne elleni meccs 89. percében azt hitte magáról, hogy ő Messi, de tévedett: