Futballkrónika: minden egy helyen!

Válogatás az elmúlt napok eseményeiből.

A hét jó híre

A magyar válogatott két meccs után is veretlen az U17-es Európa-bajnokságon (Franciaország 3:2, Skócia 1:1).

A hét jó híre, II

A DAC a hajrában szerzett két góllal győzött 2:1-re Aranyosmaróton, november óta őrzi veretlenségét a bajnokságban, s továbbra is versenyben van az EL-indulást jelentő helyekért.

A hét jelenete

Így énekelték a klubhimnuszt az Atlético Madrid szurkolói percekkel a Real Madrid elleni megsemmisítő vereség (0:3) után:

• a legtöbb gól idegenbeli meccsen (47)
  • a legtöbb gól az egyenes kieséses szakaszban (52)
  • a legtöbb gólpassz (31)

A hét statisztikája

A hét statisztikája, II

Gianluigi Buffon mérlege a Bajnokok Ligájában: 100 mérkőzés, ebből 60 meccs kapott gól nélkül!

A hét afterpartyja
Ajax v Lyon, a lefújás után, odakint:

A hét afterpartyja, II

West Ham, a Spurs legyőzése után. „We’re all havin’ a party, when Tottenham fucked it up!”

Az angol Premier League érdekességei

• Véget ért a Tottenham 9 meccses győzelmi sorozata.
  • Arsenal v Manchester Utd 2:0, Arséne Wenger először győzött bajnoki meccsen José Mourinho ellen (a 13. nekifutásra).
  • Véget ért a Manchester Utd 25 mérkőzésen át tartó veretlenségi szériája a PL-ben.
  • A Liverpool az idei szezonban 360 perc alatt egy gólt sem tudott lőni a Southamptonnak (bajnokság: 0:0, 0:0, Ligakupa 0:1, 0:1)

Az utóbbi két szezon alapján (érdemes megnézni azt is, ki mennyit költött):

Az olasz Serie A érdekességei

• Juventus–FC Torino 1:1, ezzel véget ért a Juventus zsinórban 33 meccset számláló hazai győzelmi sorozata! (Ezt megelőzően az utolsó hazai botlás: Juventus–Frosinone 1:1, 2015 szeptemberében.)
  • Az Internazionale utóbbi 6 bajnoki meccse: V-V-D-V-V-V.
  • Lazio–Sampdoria 7:3, ebben az évszázadban ez a második olasz élvonalbeli bajnoki, amelyen 10 gól született (az első: Parma–Livorno 6:4, 2005-ben).
  • A Lazio–Samp meccsen két holland játékos (Hoedt és De Vrij) is betalált – ezt megelőzően 1994-ben fordult elő utoljára, hogy olasz élvonalbeli meccsen két holland gólszerző volt: Dennis Bergkamp és Wim Jonk egy Inter–Lecce (4:1) meccsen.

A német Bundesliga érdekességei

• Gulácsi Péter csapata, a Red Bull Leipzig az első újonc a Bundesligában, amely azonnal kiharcolta a BL-indulást.
  • A Köln elleni 4:3-as vereséggel véget ért a Werder Bremen 11 mérkőzésen át tartó (9-2-0) veretlenségi sorozata.
  • A másodosztályban 59.000 néző látta a Stuttgart–Aue meccset.

A spanyol La Liga érdekességei

• Cristiano Ronaldo az első futballista, akinek 100 millió rajongója van az Instagramon.
  • Luis Suárez 83 gólt lőtt bajnoki meccsen a Barcában. Ugyanannyit, mint Hriszto Sztoicskov. De Suáreznek ehhez csak 95 meccsre volt szüksége. Sztoicskovnak 175-re.
  • Tony Adams mérlege a Granada edzőjeként: 5 meccs, 5 vereség, 1 rúgott és 13 kapott gól.