Klikk Out Vikkendhouse: A techno és a deep a mindenem!
Fotók: Ugróczky István
Mielőtt magazinunk mixsorozata az ötvenedik epizódjához érkezik, vár ránk itt egy kicsit más, ám cseppet sem unalmas kiadás. Ahogy megszokhattuk, vasárnaponként egy-egy környékbéli ismert arc kedvenc zenéit hallgathatod meg egy csokorba kötve, az olvasmányban pedig a zenével való szoros kapcsolatukba avatnak be minket.
A mai mix nem éppen a vasárnapi pihenős feelinget hozza. Helyette magába foglalja az egész hétvégét, a pénteki indulástól egészen a vasárnapi kifulladásig. Egy olyan srácot kértem fel a mai mixre, aki amellett, hogy keményen dolgozik, az összes neves elektronikus rendezvényen ott van, ami számít. A dunaszerdahelyi Nagy Zsolt, alias kis Etemo tizennégy kedvenc zenéjével mutatja meg zenei világát.
Lemaradtál az eddigiekről?
Vikkendhouse 011 – Szilvási Tibi
Vikkendhouse 017 – Huszlicska Áron
Vikkendhouse 018 – Ugróczky István
Vikkendhouse 019 – Mix Out Kálmán
Vikkendhouse 023 – Mórocz Tamás
Vikkendhouse 024 – Gyarmati Gábor
Vikkendhouse 025 – Dékány Niki
Vikkendhouse 027 – Pohár Gyuri
Vikkendhouse 031 – Kellei Ricsi
Vikkendhouse 032 – Kovács Péter
Vikkendhouse 033 – Horváth Reni
Vikkendhouse 034 – Dora Dominik
Vikkendhouse 035 – Varga Gyuri
Vikkendhouse 036 – Varga Bianka
Vikkendhouse 037 – Forgács Attila
Vikkendhouse 038 – Nagy Marián
Vikkendhouse 039 – Krascsenits Dávid
Vikkendhouse 040 – Török Levente
Vikkendhouse 042 – Lazy Junior
Vikkendhouse 043 – Szalay `Elvisz` Gábor
Vikkendhouse 044 – Jávorka Viktor
Ismerjük meg Zsoltit:
Nagy Zsolti vagyok, alias kis Etemo Szever kettőről! 1992-ben születtem, kis taknyosnak érzem magam azokkal a barátokkal szemben, akikkel körül vagyok véve. Jelenleg a magyarországi Móron dolgozom. 15 évesen kezdtem a pályafutásomat olyan dübörgő zenével megpakolt szórakozóhelyeken, mint a dunaszerdahelyi Passion, Legendary és a Patriot. Ekkor kezdődött egy partykorszak, ami máig is tart.
Emlékszel az első bulidra?
Életem első bulija 15 éves koromban a Legendary Clubban történt Dunaszerdahelyen. Mivel még nem voltam 18, ezért a bejutás sem volt olyan könnyű, de szerencsére a bátyám közbenjárásával sikerült. Arra emlékszem, hogy felpattantam a bárpultra, és órákon át onnan figyeltem, mi zajlik előttem. Ez volt az a feeling, amit át akartam élni, amire akkor szükségem volt. Felszabadult, bulizó emberek mindenhol. Tisztán emlékszem arra az estére.
Mi hatására kezdtél zenéket válogatni és mit hallgattál akkoriban?
Én mindenevő voltam. Mindenféle stílusú zene jöhetett. Volt egy gördeszkás korszakom, amikor a skate rock volt a menő. De úgy globálban az ment, amit a rádiók és a tévés zeneadók kínáltak. Otthon a kredites internetünk nem nagyon tette lehetővé, hogy új zenék után kutassak. Kommersz elektronikus zenei bulikba jártam, akkor az volt a minden. Hamvai PG, Newik bulijaira még ma is szívesen elmegyek.
Mikor kezdődött nálad az underground zene korszaka és a nagy rendezvények imádata?
A 2014-es Balaton Sound adta meg a kezdő löketet. Ott az helyben megváltoztatta a felfogásomat a zenéről, a nagy társaságban való bulizásról. Akkor jöttem rá, hogy a techno és a deep az, ami igazán nekem való. Azóta nincs megállás. Számomra a Balaton Sound és a B My Lake a top fesztivál, a kedvenc szórakozóhelyem pedig az Akvárium Pesten. Mondjuk mostanában már többet fókuszálok a jövőmre, de az igazán nagy bulikat nem hagyom ki.
Mit adnak neked ezek a bulik?
Egyszerűen feltöltenek. Elmegyek egy partyra és a világ összes energiáját megkapom egyszerre. Imádom, ahogy a zene szól a hatalmas hangrendszereken, és az emberekkel egyszerre élem át az extázist. Sokszor volt olyan, hogy beültem a kocsimba, elmentem a győri Etiket bulira, meghallgattam a DJ-ket és hazajöttem. Jót tesz a belsőmnek, és egész hétre feltölt!
Ki a három kedvenc előadód?
Amikor hazajöttem az első Balaton Soundról, végignéztem a neveket, akik a Party Arénában játszottak, és akartam tőlük minden zenét, amit valaha kiadtak. Onnantól keresem, kutatom a techno zenét és az előadókat. Ha három kedvecet kell említenem, először Matadort mondanám. Pár hete láttam őt harmadszor. Megőrjít a sajátos stílusa, az energiája. A második Deborah De Luca olasz technoistennő, a harmadik pedig a svájci DJ páros, az Adriatique lenne, de szorosan vetekedik a PLUSplus formációval!
Mi alapján válogattad a zenéket a mixhez?
Van a kocsim magnójában egy kedvencek mappa, amiben durván 120 hatalmas zene szerepel. Ezekből válogattam ki ezt a tizennégyet. Mivel ennyire le kellett szűkítenem a kört, ez tényleg az a tizennégy zene, amely nélkül sehova sem mennék. A zenék sorrendjét úgy állítottam össze, hogy kezdődjön valahol, építkezzen fel, legyen egy íve, majd lassan csengjen le, a hallgatóban mély nyomot hagyva.
Üzenet a mixhez:
Szeressétek a zenét! Mindenféle zenét. Legyetek nyitottak és engedjetek be mást is a jól megszokott régi slágereken kívül. Megéri!
A mix:
Tracklist:
1. N’to – Trauma (Worakls remix)
2. Filthy Rich – Rendezvous (Nathan Barato remix)
3. Oxia – Domino (Matador remix)
4. Matador – The Enemy (Original Mix)
5. Radioslave – Grindhouse (Dubfire Terror Planet Reix)
6. Sam Paganini – Rave (Original Mix)
7. Recondite – Cleric (The Advent & Industrialyzer Remix)
8. Hinz & Ruhmhardt – Doch (Original Mix)
9. Alcatraz – Giv Me Luv (Nicole Moudaber Edit)
10. Enrico Sangiuliano – Astral Protection (Original Mix)
11. Andrew Meller – Born Slippy (Reincarnation Remix)
12. Adam Beyer & Bart Skills – Your Mind (Original Mix)
13. Aprés – Chicago (Original Mix)
14. Age Of Love – The Age Of Love (Solomun Remix)