A SzerdaHelyzet nyilatkozik a DAC–Cracovia (1:1) mérkőzésről

NYITÓKÉP: SZINGHOFFER MÁTYÁS
Poór Tibor: A kultiváltan játszó ellenfél bemutatta, hogy a két meccs minden perce rettentően nehéz lesz számunkra. Mit láttunk: három játékosunk az első félidőtől a piros lap küszöbén volt, Davist helyesen le is vette Hyballa a második félidőben és Kružliak? Érdekes lesz párost találni neki a későbbiekben, mert a keménység megengedett határán játszik a srác. Az első félidő legfontosabb momentuma Jedlička. A még nem kész védelmünk és defenzívánk mellett elértük, hogy igenis játékban vagyunk – ehhez tehát nagyon kellettek a kapusunk bravúrjai, mert szarvashibákat is produkált a védelem, mindamellett Ronan kétszer és Kalmár is életveszélyesen eladták középpályásokként a labdát. Ami a legfontosabb, játékban vagyunk a továbbjutásért, van egy hét és egy okos játékkal megszülethet a továbbjutás.

Szigeti Attila: Azt gondolom, hogy a lengyel csapat nem képviselt akkora játékerőt, hogy ennyire visszafogott csatárjátékkal kezdjünk ellenük egy hazai mérkőzésen, még akkor sem, ha a megszokott sablont szeretnénk is játszani. Úgy érzem, belefeledkezünk a középpályánk játékába, ezáltal csatáraink már 3-4 ember között találják magukat, és így elveszik a kreativitásuk. Gondolok itt Ramirezre, aki „kemény” 19 percet kapott. Meg kellene tanulnunk szerkezetet változtatni mérkőzés folyamán.

U.i.: a lengyelek nagy barátai a szurkolóinknak, mi lesz, ha egyszer magyar csapattal találkozunk nemzetközi porondon?!