Így áll főszereplőnk hozzátok irányított üzenetében. Fontos, hogy ne ragadjunk le a régi „jól megszokott” dolgoknál, engedjünk be újat és mást, ezzel közelebb kerülve önmagunkhoz. Ezt a legjobban a zenével érhetjük el, hisz az a legbelső érzékszerveinkkel kommunikál. Magazinunk zenés sorozata most a 103. epizódjához érkezett, melyben megtudhatod hogy fér meg egymás mellett a széki népzene, a progressive techno, az olasz éneklős gitárzene és a vidám Pesti Rackák.
Fotó: Szabó Péter Pál
Fekete Gábor a komáromi RÉV – a Magyar Kultúra Házának üzemeltetője, szíve, lelke. Zeneimádó gurmán szakács, akivel eszelősen jó sztorizni koncertekről, zenekarokról, különféle irányzatokról.
Fekete Gábor vagyok. Zene nélkül nem tudok élni: Ha felébredek, komolyzenét hallgatok, az autóban elektronikus zenét, pörgőset, munkában blues-t, jazz-t, este a családommal Peter Lipát.
A zene, mint hűséges barát kísér utadon. Hogyan kezdődött ez a viszony?
Pink Floydon és Locomotiv GT-n nőttem fel. Gimnáziumban kezdtem el néptáncolni. Martin György előadásán is jártam, elementáris hatással volt rám a népzene. A második rendes csapást az igazi blues-muzsika ütötte a koponyámon. Amikor Lakatos Robi elvitt a Luxemburgi Filharmóniába, nem akartam kijönni. Az elektronikus zenével 10 évvel ezelőtt találkoztam először.
Gyermekként mi hatott rád először, úgy igazán?
LGT-, Omega-, Beatrice-koncertekre jártam, és Muzsikás táncházakba.
Ezek után milyen irányzatok után érdeklődtél?
Rock, jazz, blues, népzene, elektronikus zene.
Miért határoztál úgy, hogy aktívan bekapcsolódsz a komáromi kultúra ápolásába, koncertek és egyéb zenei események szervezésébe, valamint a Rév működtetésébe?
Amikor visszajöttem a tengerről (szakácsként dolgoztam egy hajón), rájöttem, hogy nincs Komáromban egy rendes kocsma, ahol jó zene szól. Megnyitottam a Fekete Lyukat, ahol éjjel-nappal Jim Morrison szólt. Volt olyan este, amikor egyszerre három banda muzsikált a Lyukban, abból egy a református templom lépcsőjén…
Számodra mi most a zenei etalon? Ki vagy kik az abszolút kedvenceid?
Magyarpalatkai Banda,
Erich Bobos Procházka,
Hernan Cattaneo.
Az eddigi legnagyobb zenei élmény?
Széki népzene Széken.
Mi alapján válogattad a zenéket a mai mixbe?
Szívem szerint. Hangulatom szerint.
ÜZENET A MIXHEZ:
Legyetek minél nyitottabbak a zenére. Mert akkor kinyílik az egész világ előttetek!
A MIX:
TRACKLIST:
1. The Doors – Break On Through ( To The Other Side )
2. Horsa Banda – Széki népzene
3. Hernan Cattaneo, Lonya – Confession
4. Nick Warren, Tripswitch – Voight Kampff
5. Első Pesti Rackák – Villa Negra
6. Peter Lipa – Maturantky
7. Dr.Walter and the Lawbreakers – Black Rat Swing
8. Il Giardino – Musica Barocca Italiana
9. Buda Folk Band – Tengerpart