A cikk megjelent a Klikk Out 2022/12. számában.
2022 szeptemberében nyitotta meg a közkedvelt LOFT bár tulajdonosa, Andres Segura Carrillo a Regal Burger franchise streetfood éttermét, amely több célnak is megfelel, hiszen egy remek söröző vagy akár koktélbár, alkalmanként pedig elektronikus zenével fűszerezve akár egy remek party helyszínévé is változhat, emellett kisebb, zártkörű rendezvények színhelyéül is remekül megállja a helyét. Egy csapadékos, nyirkos kedd estét választottunk a LOFT bár „meglesésére”.
Tisztában voltunk azzal, hogy nem egy fine dining étteremről fogunk most „prédikálni”, inkább egy ízig-vérig streetfood éttermet tisztelünk meg látogatásunkkal. Személyem szerint nem nagyon vagyok oda a hamburgerekért, ám rengetegszer fogyasztottam már szerte a világban jobbnál jobb, szinte zseniális ételeket, kezemben fogva, séta közben, ízletesen elfogyasztva, vagy amennyiben lehetőség volt, akkor akár a járdán elhelyezett asztalnál foglaltam helyet. A LOFT bár a kórház és Hodos irányvonal „Y” kereszteződésében található, gyalogosan bármelyik oldalról, ám autóval csak az Ádor utcából megközelíthető, vagy a túloldali Rózsaliget parkolója is remek lehetőség „vasparipánk” kikötésére. 🙂
Mivel akkor épp zajlott a foci-vb, a hatalmas képernyőn értelemszerűen a labdát kergették, így a helyszín nagyon jól megállja a helyét akár sportesemények megtekintésekor is, főképp olyan esetben, amikor az asszony haja már égnek áll a sok focitól. Arról nem is beszélve, ha itt kérünk egy sört, vagy némi nasit, kérdés nélkül szinte azonnal megkapjuk… 🙂
Na de félre a viccet, miután kényelmesen helyet foglaltunk egy magasított bárjellegű asztalnál, Andres elénk helyezte az egyhasználatos papír étlapot, amely egyben tányér alátétként is szolgál. A hamburgerek elkészítéséhez kézműves bucit használnak, amelyet Andres szerint az éberhárdi pékséggel közösen fejlesztettek ki. A hatalmas buci pihe-puhácska, mint a vaj, kérge kellőképpen ropogós, amelyet szézámmagokkal szórtak meg. Mivel franchise-ról van szó, tehát kizárólagosan a Regal Burger által történik az áruellátás, így a húspogácsák, öntetek, és minden egyéb szükséges összetevő hűtött vagy fagyasztott formában kerül szállításra. Az alapanyagok minden esetben nagyon minőségiek, az ételek tálalása stílusos, pubos, streetfoodos, és az étlap jellegzetes streetfood kínálattal bír, így alapos szemrevétel után az alábbi ételekre esett a választásunk.
A 100%-ban marhahúsból készített marhahúspogácsa számomra kissé száraznak bizonyult, ám ez annak is betudható, hogy kevesebb marhazsiradék kerül a masszába. Lehetséges, hogy én ezt az arányt kissé megváltoztatnám, ám ahogy mondják, kinek a pap, kinek a papné. Valaki az oldalasért él-hal, mások a csirkemellet istenítik. A lényeg, és a legfontosabb az, hogy viszont az egész hamburger lédússágát sokkal több mártás használatával érik el, főképp ennél a hambinál, ahol a márványos gorgonzola sajt és a mangós majonéz adja meg az egész étel egyedi ízvilágát. Aki valóban szereti a gorgonzola ízvilágát, ne is keressen tovább, nagyon jó választás!
A tépett hús, azaz a pulled meat Amerikában már hosszú évek óta közkedvelt és tájainkon is egyre több helyen találkozni vele a streetfood világában. Mi is az a pulled pork? Valójában egy nagyon omlós sertéssült, amelybe annyi íz és illat szorul, hogy aki megkóstolja, a mennyekben érezheti magát. Most mindezt képzeld el egy hambiban, cheddar sajttal, káposztasalátával. Inkább hagyjuk…! 🙂
Ez egy nagyon érdekes gondolat, hogy tálkában pakolják össze a hambidat buci nélkül, majd hagyományos vagy batáta szalmakrumplival tálalják, miközben a hamburger minden egyes összetevőjét megtartják. Találkoztam már poké bowl-al, ám burger bowl-al még sosem. Egy okkal több, hogy miért kóstold meg!
A Loft-ban két fajta gyózából választhatunk, csirkés és a vegetariánus található a kínálatban. Mi is az a gyoza? Aki nem tudná, az eredete a japán konyhából indult világkörüli turnéra, miután szinte az egész világon oly közkedvelté vált, hogy még Dunaszerdahelyen is meglelhető. Ez valójában egy tésztabatyu, különböző töltelékekkel, kis zsiradékon sütjük, majd fedő alatt pároljuk. A végére egy ropogós, omlós, lédús batyut kapunk, amelyet különböző mártásokban mártogatunk, korianderrel vagy tavaszi hagymával tálalunk. Előételként, sörkorcsolyaként is kiválóan megálja a helyét.
Akárki akármit is gondol, részemről a Veggie Chef burger vitte el a pálmát! Nekem ez a hambi jött be a legjobban, mert ez volt a legízletesebb. Különböző grillezett zöldségekkel helyettesítették a húspogácsát, amelyet marinált padlizsánnal és gombával, savanyú uborka, lilahagyma, paradicsom, jalapeno paprika hozzáadásával, avokádós majonézzel tökéletesre hangoltak. Minderre kerül még két szelet cheddar sajt is, így el tudjátok képzelni, hogy valójában milyen lédús ízbomba került a kezembe…
Sokan valóban úgy gondolják, hogy a hamburger eredete Németország (Hamburg), amely az egyik teória szerint igaz, hiszen Ausztriából is ismert Käsekrainer vagy a leberkäse húspogácsákat pakolnak nagy szeretettel a zsömle közé, uborkával és bizonyos szószokkal ízesítve, majd a korai német bevándorlók által kerülhetett Amerikába. A másik állítás, hogy az 1800-as évek végén Buffalo közelében egy Hamburg elnevezésű városkában a Menches fivérek próbálták ki első alkalommal a marhahúspogácsát zsömle közé rakni, így eredeténék hűen „hamburgernek” nevezték el. Mindegy, merről és honnan ered a burger, ki szereti, annak nincs mit tennie! A Loft bár burgerét kóstolnia kellene… 🙂
Sok sikert és elégedett vendéget kívánunk! 🙂