Barak Dávidot elsősorban okmonyozó újságíróként ismerik a Csallóközben és azon is túl, emellett figyelemmel kísérte a csallóközi maffiapereket, amelyekről folyamatosan tudósított. A felgyülemlett periratok anyagaiból és személyes elbeszélések alapján, két könyvet írt (Elásott igazság, Rossz vér), amelyek hamar bestseller-státuszba kerültek, a hazai könyvpiacon. A dunaszerdahelyi olvasóközönség nemrég a helyi NFG Klubban ismerkedhetett meg új könyvével, amely az igen beszédes, „Halálgyönyör“ címet viseli.
Dávid elmondása szerint, Gyönyör Teréz történetére egyik újságíró kollégája hívta fel a figyelmét – ő pedig, az oknyomozó újságírókra jellemző lendülettel vetette magát, a nem mindennapi sztorira. A nyugdíjas korú, nagymama külsejű ipolysági hölgy nagy összegű kölcsönöket (vagy ahogy a későbbi gyanúsított, vallomásaiban hivatkozott rá, „befektetéseket“) kért ismerőseitől, barátaitól, hogy azokat vállalkozásaiban forgassa meg. A tartozások és a bonyodalmak azonban végül úgy tekeredtek Teréz köré, mint egy igencsak kellemetlen, kiirthatatlan gyomnövény. A türelmetlen adósok egyre csak gyűltek a nő körül, aki a hangos követelőzőket atropinnal próbálta meg, örökre elhallgattatni. Ezt minden bizonnyal a csattanó maszlag néven elhíresült, mérgező növényből vonta ki, amelyet áldozatainak italába csempészett.
A könyvben nyomon kísérhetünk két személyes találkozást is a gyanúsítottal, aki otthonában fogadta az írót. Emellett megismerhetjük a nő károsultjait és áldozatait, akik gyakran egy élet megtakarításait bízták, az egykor bankfiók-igazgatóként dolgozó nőre. Szívszorító olvasni a személyes élettörténeteket, amely a bizalmi viszony kiépítésén át vezettek a károsultak teljes kisemmizéséhez, majd likvidálási szándékához. Egy szociopatikus személyiségvonásokkal rendelkező elkövető kegyetlen arcképe rajzolódik ki a bő kétszáz oldalon, aki csak addig a pontig együttműködő és barátságos, amíg az események, az általa elvárt módon zajlanak.
A károsultak, illetve a gyanúsított tanúvallomásainak hiteles részletei színesítik a kötetet, emellett az igazságügyi orvosszakértő véleménye is megdöbbentő részletességgel világítja meg Teréz motivációit és jellemvonásait. Az író a kölcsönszerződések és pénzmozgások alapján rekonstruálja az eseményeket, amelyek végül egyetlen, vérfagyasztóan kegyetlen láncolattá állnak össze, ebben pedig szinte minden fizetési felszólítást, egy-egy újabb mérgezési kísérlet követ.
Napjainkban óriási népszerűségnek örvendenek az ún. „true crime“ – tartalmak, amelyek megtörtént bűncselekményekkel foglalkoznak, sorozatok, podcastok vagy könyvek formájában. Pont ezért szerencsés a megjelenés időzítése, amely izgalmas történetvezetésén túl, a hazai vonatkozással is gyorsan magára vonja a figyelmet. Sötét, fullasztó sztori, amelynek végére az igazságszolgáltatás, mint fogalom, csupa idézőjelbe kerül…