Ezt fogadjuk meg idén! | Gyereksarok

Akkor is, ha egyébként nem hozunk újévi fogadalmakat, a legtöbben úgy érezzük, hogy a január  valaminek a kezdete. Az lehet, ha úgy akarjuk. Amikor újult erővel, a múlt, a korábban lerakott súlyok terhe nélkül állhatunk neki valami újnak és vethetünk bele mindent, hogy céljainkat elérjük.

Szülőként mást sem szeretnénk jobban, mint családunkat biztonságban, békességben és egészségben tudni. Lehetőségeink szerint igyekszünk ezért tenni is. Összeszedtünk most három olyan területet, amire ha jobban koncentrálunk és ügyesebbek leszünk bennük, garantáltan jobb szülők lehetünk.

Figyelem

Nem biztos, hogy ismerjük gyermekünk életének minden szegmensét, ahol szüksége lehet segítségre vagy fejlesztésre szorulna. Ezért nagyon fontos figyelem. Az együtt töltött idő során nem csak egy játszópartner vagyunk a számára, hanem az a személy, akinek lehetősége van arra, hogy életminőségét jobbá tegye – nem csak anyagi tekintetben.

A Klikk Out Gyereksarok rovatában már nagyon sokat foglalkoztunk a minőségi együtt töltött idővel, amit a mai, sokszorosan terhelt, digitális eszközökkel elidegenített világunkban nem lehet elégszer hangsúlyozni.

Az gyermekünkkel töltött idő során tanulmányozzuk őt, a testtartását, a kommunikációját, a tevékenységét, játékának menetét és viselkedését. Ismerjük meg, hogy korának megfelelően fejlődik-e, vagy akár csak azért is, hogy tudjuk, melyik fejlődési szakaszoknak kell váltaniuk egymást növekedése során. Olvassunk utána szakkönyvekben és bátran kérjük ki tanácsadó véleményét, aki világosan elmagyarázza, hogy éppen „hol tart” gyermekünk és miben lehetünk még inkább segítségére. Legyen szó korai fejlesztésről 0 éves és óvodás kor között vagy akár egy tinédzser terápájáról.

Ösztönzés

Ha már ismeretes egy megoldandó eset, akár egy lúdtalp, beszédfejlődési hiba, magatartási nehézségek, egy iskolai vagy bármilyen más probléma, cseledjünk. Öszönözzünk magunkkat arra, hogy tegyünk azért, amit el szeretnénk érni. Számtalan kihívás áll előttünk a mindennapokban, amiknek maradéktalanul meg kell felelnünk, de világos tervezéssel és célkitűzéssel könnyedébben vehetjük az akadáylokat. Lépésről lépésre haladva jutunk majd el a válaszokig, ezért türelmesnek kell lennünk magunkkal és környezetünkkel szemben. Ne tűzzünk ki magunk elé egyszerre túl nagy célt, a fejlődés lényege a folyamatosság.

Belső béke

Egy elégedett szülő, egy kiegyensúlyozott anya és apa a családi összhang kulcsa. Természetesen nem mehet minden nehézségek nélkül, de az nem mindegy, hogy a családtagok hogyan állnak hozzá. Szülőként törekedjünk arra, hogy a magunkra szánt időt is megadjuk.

Ha feláldozzunk minden szabadidőnket, s ezáltal minden örömünket a „családi szentély oltárán”, lehet, hogy rövid távon nyerünk, de hosszú távon szinte garantált a kiégés, ami előbb utóbb valamiféle törést okozhat a rendszerben.

Ha apró lépésekben is, de igyekezzünk közelebb kerülni saját magunkhoz, hogy felismerjük belső szükségleteinket.

Ez a webhegy sütiket hassznál, hogy javítani tudjon a felhasználói élményen. Elfogadás Tovább