Szabó Magda műve az Új Színház színpadán | Budapesti Szemle
Január 17–én mutatták be az Újszínház színházi évadának ötödik premierjét, a Kígyómarást.
Az izgalmas családregény történelmi hangulatú, tele feszültségekkel, viszályokkal, mely három idősíkban, 1929–ben, 1944–ben és 1955–ben játszódik. „Szabó Magda népszerűsége személyes és megható stílusában rejlik. A Kígyómarás történetének középpontjában is egy család, illetve annak egyik tagja, Tóth János tanító áll. Felesége, a nagybirtokos Kémery Paula megtiltja, hogy szóba álljon édesanyjával, húgával, öccsével, és annak feleségével. Az életmódot és osztályt váltó, a szerelmét megszerző tanító keserves árat fizet a társadalmi ranglétrán való emelkedéséért, mely kegyetlen lemondásokkal jár, és lelkileg teljesen megtöri. Kínjaihoz csak hozzátesz a mindig változó politika, mely időről időre szintén felkavarja életét” – írják az előadás leírásában.
A „kígyómarás” e műben a mesterkedés szimbóluma, mely megmérgezheti akár egy egész család életét. Sokak szerint Szabó Magda sikere elsősorban a személyes és megható stílusában rejlik. Első darabja a Disznótor, saját regényének az általa készített, színpadi adaptációja.
A mindennapi dráma, hogy egy házasságban, az igaz érzelmeket magunkba fojtva igyekszünk minden áron a másik igényeinek, elvárásainak eleget tenni, ám ez mégsem működik, mégpedig a házasság intézménye.
Színpadra alkalmazta: Katona Imre és Pataki András. Az Újszínház és a Békéscsabai Jókai Színház koprodukciója.
A februári előadás csaknem teltházas, de a márciusira viszont még akad hely. Jegyeket EZEN a linken találtok.