Klikk Out Vikkendhouse: Elvisz és a vasárnapi rock and roll!
My Boy Elvis – mint ahogy szól Janis Martin száma a mixből, úgy passzol a cím mai szelektorunk nevéhez. Az emberhez, aki megmutatja tíz (+1) kedvenc zeneszámát, aki bevezet minket a már-már feledésbe merülő rock and roll és rockabilly életérzésbe, akit mindenki úgy ismer a környéken: Elvisz.
Fotó: Ugróczky István
Mai zenei felelősünk és egyben a Vikkendhouse mixsorozat negyvenharmadik főszereplője Szalay Gábor, a rock and roll stílusjegyeit büszkén magán viselő dunaszerdahelyi srác, a régi NFG klub legendás pincére.
Gábor, azaz Elvisz méltó helyen szerepel magazinunk szelektorai közt, hiszen olyasféle zenei stílus ismerője, gondozója és éltetője, amely Amerikában az 1940-es évek végén, illetve az 1950-es évek elején hódított, majd twisztelte szét az egész bolygót. Ez a rock and roll és a rockabilly, mely még mindig ugyanolyan energiával szakít, de sajnos a fiatal generáció kevésbé ismeri.
Lemaradtál az eddigiekről?
Vikkendhouse 011 – Szilvási Tibi
Vikkendhouse 017 – Huszlicska Áron
Vikkendhouse 018 – Ugróczky István
Vikkendhouse 019 – Mix Out Kálmán
Vikkendhouse 023 – Mórocz Tamás
Vikkendhouse 024 – Gyarmati Gábor
Vikkendhouse 025 – Dékány Niki
Vikkendhouse 027 – Pohár Gyuri
Vikkendhouse 031 – Kellei Ricsi
Vikkendhouse 032 – Kovács Péter
Vikkendhouse 033 – Horváth Reni
Vikkendhouse 034 – Dora Dominik
Vikkendhouse 035 – Varga Gyuri
Vikkendhouse 036 – Varga Bianka
Vikkendhouse 037 – Forgács Attila
Vikkendhouse 038 – Nagy Marián
Vikkendhouse 039 – Krascsenits Dávid
Ismerjük meg Elviszt:
Sziasztok! Becsületes nevem Szalay Gábor, de a legtöbben csak úgy ismernek, hogy „Elvisz“. A logisztikában tevékenykedem már sok-sok éve és emellett néhány hete abban a megtiszteltetésben részesültem, hogy a budapesti Black Frogs rockabilly együttes menedzsere lettem.
Milyen volt az első találkozásod a zenével?
A legelső emlékeim a zenéről a családi kirándulásokhoz köthetők. Autóban utazván szüleim – javarészt édesapám – által rengeteget hallgattuk a Queen-t. Ezen együttes munkásságát nagy becsben tartom. Leginkább egyetemi éveim alatt bővült a zenei ízlésem, amit főleg az NFG klubban való szerepvállalásom segített Hadzsi barátom mellett. Nagyjából ezen epizód végén jött a nagy szerelem, a rock and roll és a rockabilly, aminek máig rabja vagyok.
Milyen zenei stílusok kísértek eddig utadon?
Már eléggé fiatalon – gondolom, mint általában mindenki – kezdtem érdeklődni mindenféle zene iránt. Ahogy az évek teltek-múltak, majdnem mindenevő lettem; számos stílusban különböző zenét hallgatok a hiphoptól és a világzenétől kezdve a metálon át egészen a rock and roll-ig. Minden stílusban vannak kedvenc előadóim.
Kik az abszolút nagy hazai és külföldi kedvencek? (természetesen Elvis után!)
Hazai kedvenc természetesen a Black Frogs. De említésre méltónak tartom a Mystery Gang-et, és hát kinek ne indulna be a lába az örökzöld Fenyő Miklós-számokra?! Külföldi kedvenc, ha már Elvis-t nem kell említenem, igazából kimondottan nincs, de nagyon szeretem a Russ Be-Bop & The Roadrunners számait és Johnny Cash-t. Valamint a hölgyeket nem kihagyván a sorból, Janis Martin hangja igencsak addiktív.
Mi alapján válogattad a zenéket a mai mixhez?
Ezeket a dalokat a saját állandó playlistemről válogattam össze. Remélem, tetszik majd és sikerül szélesebb körben megismertetnem ezt a pazar stílust és életérzést.
Üzenet a mixhez:
ROCK AND ROLL UNTIL I DIE!
A mix:
Tracklist:
1. Elvis Presley – In the ghetto
2. Black Frogs – All Day All Night Rock & Roll
3. Eddie Cochran – Twenty flight rock
4. Mystery Gang – Megőrülök érted
5. Russ Be-Bop and The Roadrunners – Howlin for my baby
6. Rune Halland – Rockabilly Guy
7. Janis Martin – My Boy Elvis
8. Glenn Honeycutt – All night rock
9. The Slippers – Rockabilly Star
10. Johnny Carroll & His Hot Rocks – Crazy,Crazy Lovin
Bonus track:
+1 Johnny Cash – The Man Comes Around