Annak ellenére, hogy a könyv nincs A föld alatti vasút és A Nickel-fiúk szintjén (a tökéletességet ugye nagyon nehéz megismételni), még mindig egy fantasztikus regény.
Gyurkovics Tamás harmadik regénye több dologban hasonlít az előzőekre. Egyrészt abban, hogy valós események szolgáltatták az alapját, és írását kiterjedt kutatómunka előzte meg.
Kíváncsiak vagytok, kik azok az írók, akik a legtöbb könyvet tették le az asztalra? Vagy, hogy mely alkoholos italokat preferálták a világirodalom legnagyobbjai? Akkor tartsatok velünk!
„(…) ez egy szar történet, ez már az elején elárulja a tragikus csúcspontokat” – olvassuk Szentesi Éva regényének tizennegyedik oldalán, de már akkor sem hisszük el. Addigra ugyanis bőven beszippant minket a szöveg a maga egyszerű, őszinte…
Több száz könyvet olvastam életemben, viszont ehhez hasonlót még soha. Bizarr, erotikus, nyers, de mégis végtelenségig gyönyörű lírai szöveg, megáldva egy jó adag sötét humorral.
Családos történetek – mondja az alcím, és valóban azok is, bennük az elbeszélő gyerekkorától vezet az ív addig, míg maga is szülővé nem válik élete derekán.